tel./fax: (81) 532 06 37
ul. Kowalska 4, 20-115 Lublin
logo

Grono Pedagogiczne

Oto oni!
Ludzie, którzy zawsze znajdą dla Was czas, podzielą się swoimi pasjami, doświadczeniami i wiedzą.
Poznajcie nauczycieli Śródziemia!
Robert Sędzielewski – wicedyrektor szkoły, nauczyciel matematyki i przyrody
Do Lublina przywędrował z Gdyni. Jest absolwentem Filozofii Przyrody Nieożywionej (KUL) oraz studiów podyplomowych z nauczania matematyki (UW). Egzaminator maturalny, a z zamiłowania i wykształcenia – matematyk od 30 lat. Przez 11 lat był dyrektorem Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego w Lublinie. To, co interesuje go najbardziej to praktyczna i teoretyczna strona współczesnych koncepcji wychowania, a obok tego logika, metodologia i filozofia nauki. Szczególnie bliska jest mu ewangelizacja młodzieży w duchu Soboru Watykańskiego II. Dobrze wie, jak wyglądał wiek XX w teatrze, muzyce, literaturze i sztuce. Czas wolny pan Robert przeznacza przede wszystkim na wycieczki krajoznawcze – nie tylko relacji Lublin – Gdynia.
Jolanta Kania – nauczyciel matematyki i chemii
Absolwentka chemii i matematyki UMCS. Pasję uczenia w szkole łączy z aktywnie spędzanym czasem wolnym. Znajdzie się tu miejsce na letnie przejażdżki rowerowe i zimowe szaleństwo narciarskie. A jeśli zdarzy się tak, że pani Jola akurat nie pływa (dajmy na to – w kajaku), to można być pewnym, że albo czyta coś z literatury pełnej pytań i niewiadomych (miejsce 1 na liście bestsellerów pani Joli zajmuje „Pacjentka”), albo właśnie ogląda swój ulubiony „Dom z papieru”.
Iwona Rodak – nauczyciel języka polskiego, opiekun szkolnej gazetki „Naszym zdaniem”
Absolwentka filologii polskiej i prawa (KUL). Nauczyciel dyplomowany i egzaminator maturalny. Przez pewien czas pracowała jako dziennikarka, doświadczenie zdobywała też podczas praktyk w więzieniu dla recydywistów, tęskniła jednak za szkołą, w której do dziś pomaga innym spełniać marzenia – nie tylko literackie.

Najchętniej urodziłaby się w wieku XIX (gdyby tylko mogła korzystać wtedy z ciepłej wody w łazience), zostałaby wówczas najpewniej sufrażystką. Lubi odpoczywać na „Pikniku pod wiszącą skałą”, wędrować po świecie teatru i liryki albo do miejsc ukochanych. Bliskie jej sercu są zwłaszcza Kielce (o każdej porze roku), ale odnajduje się też w Jerozolimie zimą czy wiosną w Lizbonie, o nadbałtyckich kurortach w pochmurne dni nie wspominając.
Przyjaźni się z bohaterami wielotomowych powieści, ceni kulturę śródziemnomorską, marzy o podróży przez Francję i ognistym flamenco. Robi wszystko, by schroniska dla zwierząt stały się niepotrzebne, szczególną miłością obdarzając koty (zwłaszcza te wolno żyjące), zarażając tym uczuciem nie tylko uczniów Śródziemia. Wszystko dlatego, że dla pani Iwony każde życie jest niepowtarzalne i bezcenne.

A na poprawę humoru pani Iwona poleca obrady rady gminy Wilkowyje z „Rancza”. (Również bezcenne)
Marta Malik – nauczyciel języka polskiego, opiekun Teatru Bardzo Amatorskiego
Absolwentka filologii polskiej (KUL). Pomysłami na „bombowe lekcje” dzieliła się na łamach „Polonistyki” i „Zeszytów Szkolnych”. Autorka pięciu książek poetyckich, wiersze publikowała m. in. w paryskiej „Kulturze” i lubelskim „Akcencie”.

Nie wyobraża sobie istnienia świata bez lirycznych, nostalgicznych piosenek, bez wierszy Czesława Miłosza, bez księżycowych obrazów Marca Chagalla, bez teatru i tak zwanego przymrużenia oka. Za najbardziej niezwykły czas w dziejach kultury uważa Młodą Polskę z jej artystycznymi szaleńcami i kabaretową kulturą śmiechu na czele. Lubi senność prowincjonalnych miasteczek, wzrusza ją deszczowy listopad nad polskim morzem. I ludzie, którzy zmieniają nas i uczą, zostawiając w naszych duszach swój ślad.
Jest mamą Zuzanny, Łucji i Róży. I to są trzy powody, dla których panią Martę interesuje życie jako forma spędzania czasu. Bezwzględnie!
Ewa Heronimska – Sokołowska – nauczyciel biologii i języka angielskiego
Wykształcenie zdobyła kończąc kierunki: biologia (UMCS), chemia(UJ), Certificate in Advanced English. Studia podyplomowe z chemii z kursem pedagogicznym do nauczania języków obcych.

Tym, co lubi najbardziej jest praca z młodzieżą – w sali lekcyjnej, ale też podczas wędrówek rowerowych i pieszych, w kajakach i na narciarskich stokach. Odpoczywa leżąc z książką w hamaku, odkrywając nowe, nieznane dotąd miejsca, czy spacerując z psami. Świat przyrody to na pewno jest jej świat. I nikt tak, jak pani Ewa nie potrafi wyczarować niezapomnianych smaków z dzikiej róży i czarnego bzu.
Agata Gniecka – Caban – nauczyciel informatyki, języka angielskiego i niemieckiego oraz języka polskiego jako języka obcego
Bogactwu zdobytego wykształcenia ( absolwentka Lingwistyki Stosowanej, studiów doktoranckich z językoznawstwa oraz podyplomowych studiów Rewalidacja oraz rehabilitacja osób z autyzmem i zespołem Aspergera) towarzyszy bogactwo zainteresowań i pasji. W niezwykły sposób spotykają się tutaj nowoczesne technologie z pracami w ogrodzie, języki obce z informatyką, kino moralnego niepokoju z podróżami i fotografią. Ale znajdziemy tu jeszcze więcej : Miłość do gór i literatury iberyjskiej, fascynację światem herbaty i drugim człowiekiem. 

Pani Agata to serce, ciepło i bardzo dużo czułości, a jej największą miłością jest jej córka Łucja. Ona sama najlepiej odpoczywa w ogrodzie w towarzystwie kotów, motyli i pszczół.
Justyna Olik-Nowaczek – nauczyciel języka hiszpańskiego
Absolwentka filologii iberyjskiej (UMCS), ale swoje ślady zostawiła również na Uniwersytecie w Valladolid i Uniwersytecie Rey Juan Carlos w Madrycie.

Pasjonuje ją kultura krajów Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Centralnej i Południowej, a swoją wiedzą na ich temat chętnie dzieli się z innymi. Na szkolnych korytarzach Śródziemia można spotkać ją ubraną w stroje hiszpańskie czy latynoskie, zawsze w towarzystwie rekwizytów z różnych krajów i… alpak, które uwielbia. Mistrzyni barwnych prezentacji multimedialnych, niezrównana organizatorka niebanalnych wydarzeń, a to wszystko oczywiście w śródziemnomorskich klimatach. Siedem lat spędziła w Zespole Tańca Ludowego (UMCS), do którego często wraca. Podziwia kataloński folklor w sztuce Joana Miro, nieoczywistosci Pabla Picassa i biomorficzne eksperymenty architektoniczne Gaudiego.

Z panią Justyną uda się wszystko – zwiedzanie krajów hiszpańskojęzycznych, szaleństwa z alpakami, a może nawet i pogłaskanie (choćby tylko wirtualnie) komody-owcy ????
Kamil Wagner – nauczyciel języka hiszpańskiego
Studiom na kierunku iberystyka UMCS ze specjalizacją pedagogiczną i turystyczną towarzyszy wiele niebanalnych zainteresowań. Obok fascynacji historią i kulturą Hiszpanii (z malarstwem Goi i Velazqueza na czele) znajdziemy tu miłość do Ameryki Łacińskiej z jej obyczajowością, rytualnymi grami Indian, maskami plemiennymi i truciznami. To także astrologia i matematyka Majów, legendy Pirenejów, klasztor Shaolin i jego historia. To wreszcie (w ślad za Krzysztofem Kolumbem) ekspedycje w poszukiwaniu nowych lądów wraz z dziejami piractwa i wielorybnictwa. A jeśli w tym wszystkim znajdzie się jeszcze wolna chwila, pan Kamil przeznacza ją na czytanie książek, jazdę na rowerze i… wiązanie węzłów.
Fabian Tryl – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie
Pracę doktorską z historii obronił w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wśród jego licznych zainteresowań nie dziwi więc obecność tych właśnie z historią związanych. Ale nie tylko. Mamy tu, obok historii starożytnej i naukowej historii stworzenia, fascynację fizyką i astronomią, geologią i psychologią społeczną, religią i ewolucją. Czas wolny pan Fabian wypełnia filmami (z „Gwiezdnymi wojnami” i „Dwunastoma gniewnymi ludźmi” na czele) oraz wędrówkami po górach i lasach przy nastrojowych dźwiękach ulubionej muzyki filmowej.

Mistrz ciętej riposty? – tak, to na pewno pan Fabian!
Mariusz Matlingiewicz – nauczyciel historii, edukacji dla bezpieczeństwa i podstaw przedsiębiorczości
Jest absolwentem historii (KUL) oraz studiów podyplomowych z zakresu podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie. Nauczyciel dyplomowany. Dzięki jego zaangażowaniu i pasji uczenia wielu uczniów zostaje laureatami konkursów historycznych i ogólnopolskich turniejów wiedzy o Unii Europejskiej. Z równie wielką pasją zgłębia tajemnice historii średniowiecza i czasów II wojny światowej. Nikt tak jak on nie potrafi opowiadać o klifach Kornwalii, fiordach Norwegii czy lasach Irlandii, od wielu lat bowiem zabiera uczniów na edukacyjne wyprawy. Jeśli więc marzy wam się niezwykła i niezapomniana podróż przez Anglię, Szkocję, Chorwację, Węgry czy Czechy, to najpiękniejsze wrażenia gwarantuje biuro podróży Matling-Travel
Sylwester Śmiech – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, opiekun szkolnego samorządu uczniowskiego
Jest absolwentem historii (KUL) oraz studiów podyplomowych z zakresu podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie. Nauczyciel dyplomowany. Dzięki jego zaangażowaniu i pasji uczenia wielu uczniów zostaje laureatami konkursów historycznych i ogólnopolskich turniejów wiedzy o Unii Europejskiej. Z równie wielką pasją zgłębia tajemnice historii średniowiecza i czasów II wojny światowej. Nikt tak jak on nie potrafi opowiadać o klifach Kornwalii, fiordach Norwegii czy lasach Irlandii, od wielu lat bowiem zabiera uczniów na edukacyjne wyprawy. Jeśli więc marzy wam się niezwykła i niezapomniana podróż przez Anglię, Szkocję, Chorwację, Węgry czy Czechy, to najpiękniejsze wrażenia gwarantuje biuro podróży Matling-Travel
Paweł Kotuła – nauczyciel geografii
Jak na absolwenta geografii i egzaminatora maturalnego przystało, z pasją podróżuje po polskich drogach i autostradach świata. Jego wędrówki dalekie i bliskie najczęściej przybierają formę biegania lub jazdy na rowerze. Z uwagą śledzi kalendarze wydarzeń sportowych, ze szczególną ciekawością przyglądając się olimpiadom i mistrzostwom świata. Nie są mu obce również przestrzenie literatury, gdzie do ulubionych dodał dzieła I. B. Singera, E. M. Remarque’a, G. G. Marqueza, F. Kafki i A. P. Reverte. W odkrywaniu świata pomagają mu liczne reportaże, książki podróżnicze i przewodniki po sawannach i stepach, po lasach równikowych, górach i lodowych pustyniach.

Prywatnie pan Paweł przyjaźni się z… chmurami. Patrząc w niebo potrafi przepowiedzieć pogodę – i można mu wierzyć ????
Patrycja Mikulska – nauczyciel filozofii
Absolwentka filozofii (KUL), studiowała też w Międzynarodowej Akademii Filozoficznej w Liechtensteinie. Jest pracownikiem Wydziału Filozofii KUL i redaktorem kwartalnika „Ethos”.
Praca to jej pasja – zwłaszcza kiedy jako tłumacz dzieli się z innymi swoimi zamiłowaniami i znajomością języków obcych.

A kiedy nie pracuje, wtedy intensywnie słucha audiobooków (klasycznych kryminałów zwłaszcza), choć zdarza jej się również czytać w sposób tradycyjny.

Wielbicielka opery i malarstwa, miłośniczka eksperymentów kulinarnych i ręcznie robionej biżuterii.
Wzorem bohemy artystycznej pani Patrycja lubi spędzać życie w kawiarniach – pytanie tylko, czy… z białym królikiem?
Alicja Stadnicka – nauczyciel wychowania fizycznego
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Nauczyciel dyplomowany i instruktor lekkiej atletyki. Jej uczniowie to wielokrotni zdobywcy mistrzowskich trofeów w ogólnopolskich zawodach sportowych.
Pani Alicja często przybywa między stronicami książek o rozwoju duchowym i osobistym. Ale zdarza jej się zawędrować także w inne miejsca, uwielbia bowiem podróże – te bliskie, po bezdrożach polskich wsi i miasteczek, gdzie czas się zatrzymał, a duch przeszłości ciągle żyje. Kocha również dalekie wyprawy, sięgające poza horyzont, i jeszcze dalsze – tam, gdzie można dotknąć zagadek wszechświata i innych galaktyk.
Nie są jej obce tajemnice świata nadprzyrodzonego, dlatego wszystko z nią jest fascynujące. I możliwe – również przekraczanie ograniczeń własnej wyobraźni.
Robert Wilk – nauczyciel wychowania fizycznego
Absolwent AWF w Krakowie i nauczyciel dyplomowany. Aktywnością fizyczną wypełnia zarówno pracę z uczniami, jak i czas wolny. Nie zabraknie tu na pewno rajdów pieszych i rowerowych, spływów kajakowych, kolarstwa szosowego i maratonów. Swoimi pasjami chętnie dzieli się z innymi. Do odkrywania uroków turystycznych zakątków (również zakątków Śródziemia) pan Robert serdecznie zaprasza wszystkich, którym bliska jest każda forma fizycznej aktywności.
Szkoła otwarta na świat
Dla rodziców
Godziny pracy sekretariatu:
8:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
35 1050 1953 1000 0023 3916 2204
Kontakt
Telefon: 81 532 06 37
E-mail: szkola@ihp.com.pl
ul. Kowalska 4
20-115 Lublin
Copyright © 2019 – 2021 All Rights Reserved
closemap-markerphonebarsangle-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram