tel./fax: (81) 532 06 37
ul. Kowalska 4, 20-115 Lublin
logo

Grono Pedagogiczne

Oto oni!
Ludzie, którzy zawsze znajdą dla Was czas, podzielą się swoimi pasjami, doświadczeniami i wiedzą.
Poznajcie nauczycieli Śródziemia!
Marta Kamińska– wicedyrektor szkoły, nauczyciel matematyki
Absolwentka matematyki UMCS, filologii polskiej UMCS oraz terapii pedagogicznej IBE w Warszawie. 
Pasjonatka matematycznych łamigłówek, zagadek kryminalnych i komediowych historii filmowych. 
Zawodowo entuzjastyczna wielbicielka pracy z młodzieżą, prywatnie wędrowniczka po leśnych przestrzeniach. Miłośniczka kotów, zwłaszcza trzech: Rysi, Misi i Rudziki.
Zawsze uśmiechnięta, choć wiecznie w niedoczasie. Ale jak na Panią Dyrektor przystało - rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda trzeba krótką chwilę poczekać :)
Jolanta Kania – nauczyciel matematyki i chemii
Absolwentka chemii i matematyki UMCS. Pasję uczenia w szkole łączy z aktywnie spędzanym czasem wolnym. Znajdzie się tu miejsce na letnie przejażdżki rowerowe i zimowe szaleństwo narciarskie. A jeśli zdarzy się tak, że pani Jola akurat nie pływa (dajmy na to – w kajaku), to można być pewnym, że albo czyta coś z literatury pełnej pytań i niewiadomych (miejsce 1 na liście bestsellerów pani Joli zajmuje „Pacjentka”), albo właśnie ogląda swój ulubiony „Dom z papieru”.
Iwona Rodak – nauczyciel języka polskiego, opiekun szkolnej gazetki „Naszym zdaniem”
Absolwentka filologii polskiej i prawa (KUL). Nauczyciel dyplomowany i egzaminator maturalny. Przez pewien czas pracowała jako dziennikarka, doświadczenie zdobywała też podczas praktyk w więzieniu dla recydywistów, tęskniła jednak za szkołą, w której do dziś pomaga innym spełniać marzenia – nie tylko literackie.

Najchętniej urodziłaby się w wieku XIX (gdyby tylko mogła korzystać wtedy z ciepłej wody w łazience), zostałaby wówczas najpewniej sufrażystką. Lubi odpoczywać na „Pikniku pod wiszącą skałą”, wędrować po świecie teatru i liryki albo do miejsc ukochanych. Bliskie jej sercu są zwłaszcza Kielce (o każdej porze roku), ale odnajduje się też w Jerozolimie zimą czy wiosną w Lizbonie, o nadbałtyckich kurortach w pochmurne dni nie wspominając.
Przyjaźni się z bohaterami wielotomowych powieści, ceni kulturę śródziemnomorską, marzy o podróży przez Francję i ognistym flamenco. Robi wszystko, by schroniska dla zwierząt stały się niepotrzebne, szczególną miłością obdarzając koty (zwłaszcza te wolno żyjące), zarażając tym uczuciem nie tylko uczniów Śródziemia. Wszystko dlatego, że dla pani Iwony każde życie jest niepowtarzalne i bezcenne.

A na poprawę humoru pani Iwona poleca obrady rady gminy Wilkowyje z „Rancza”. (Również bezcenne)
Marta Malik – nauczyciel języka polskiego, opiekun Teatru Bardzo Amatorskiego
Absolwentka filologii polskiej (KUL). Pomysłami na „bombowe lekcje” dzieliła się na łamach „Polonistyki” i „Zeszytów Szkolnych”. Autorka pięciu książek poetyckich, wiersze publikowała m. in. w paryskiej „Kulturze” i lubelskim „Akcencie”.

Nie wyobraża sobie istnienia świata bez lirycznych, nostalgicznych piosenek, bez wierszy Czesława Miłosza, bez księżycowych obrazów Marca Chagalla, bez teatru i tak zwanego przymrużenia oka. Za najbardziej niezwykły czas w dziejach kultury uważa Młodą Polskę z jej artystycznymi szaleńcami i kabaretową kulturą śmiechu na czele. Lubi senność prowincjonalnych miasteczek, wzrusza ją deszczowy listopad nad polskim morzem. I ludzie, którzy zmieniają nas i uczą, zostawiając w naszych duszach swój ślad.
Jest mamą Zuzanny, Łucji i Róży. I to są trzy powody, dla których panią Martę interesuje życie jako forma spędzania czasu. Bezwzględnie!
Uliana Hirniak - nauczyciel języka polskiego
Absolwentka filologii polskiej KUL, glottodydaktyk i tłumacz. Pomysłodawczyni i realizatorka projektu "Polishglots" skierowanego do Polaków zza wschodniej granicy.
Wielbicielka fantastyki i sztuki teatralnej, wolne chwile poświęca grafice komputerowej, rysunkowi i długim spacerom. Znajduje też czas na rower oczywiście (jak moglibyśmy o tym nie wspomnieć :)
Ewa Heronimska – Sokołowska – nauczyciel biologii i języka angielskiego
Wykształcenie zdobyła kończąc kierunki: biologia (UMCS), chemia(UJ), Certificate in Advanced English. Studia podyplomowe z chemii z kursem pedagogicznym do nauczania języków obcych.
Tym, co lubi najbardziej jest praca z młodzieżą – w sali lekcyjnej, ale też podczas wędrówek rowerowych i pieszych, w kajakach i na narciarskich stokach. Odpoczywa leżąc z książką w hamaku, odkrywając nowe, nieznane dotąd miejsca, czy spacerując z psami. Świat przyrody to na pewno jest jej świat. I nikt tak, jak pani Ewa nie potrafi wyczarować niezapomnianych smaków z dzikiej róży i czarnego bzu.
Agata Gniecka – Caban – nauczyciel informatyki, języka angielskiego i niemieckiego oraz języka polskiego jako języka obcego
Bogactwu zdobytego wykształcenia ( absolwentka Lingwistyki Stosowanej, studiów doktoranckich z językoznawstwa oraz podyplomowych studiów Rewalidacja oraz rehabilitacja osób z autyzmem i zespołem Aspergera) towarzyszy bogactwo zainteresowań i pasji. W niezwykły sposób spotykają się tutaj nowoczesne technologie z pracami w ogrodzie, języki obce z informatyką, kino moralnego niepokoju z podróżami i fotografią. Ale znajdziemy tu jeszcze więcej : Miłość do gór i literatury iberyjskiej, fascynację światem herbaty i drugim człowiekiem. 

Pani Agata to serce, ciepło i bardzo dużo czułości, a jej największą miłością jest jej córka Łucja. Ona sama najlepiej odpoczywa w ogrodzie w towarzystwie kotów, motyli i pszczół.
Magdalena Winkler - Gapska - nauczyciel języka angielskiego
Absolwentka filologii angielskiej UMCS w zakresie studiów amerykanistycznych. 
Miłośniczka pracy z młodzieżą, długich spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. 
Zakochana w Tatrach i w swojej córce Julii. A uczniowie Śródziemia zakochani w pani Magdzie - i trudno się dziwić. Przecież na lekcjach u pani Magdy każdy czuje się potrzebny i ważny!

Vladyslava Teresh - nauczycielka języka angielskiego
Absolwentka lingwistyki stosowanej UMCS. Jako nauczyciel chętnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami, by każdy z jej uczniów bez trudu mógł porozumiewać się z innymi w języku angielskim - wszystko w myśl zasady "Practice makes perfect".W wolnych chwilach przyjaźni się z literaturą fantasy, filmem i jogą


Adrian Pietruszewski - nauczyciel informatyki i języka angielskiego
Absolwent filologii angielskiej UMCS, technik informatyk z zawodu. 
Jego specjalność to montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych. 
W wolnym czasie uprawia sport i podróżuje, znajdzie też chwilę dla psychologii i historii. Ale i tak największą miłością pana Adriana na zawsze pozostaną... fonetyka, fonologia, morfologia, semantyka i składnia.
Marta Dudek - nauczyciel informatyki
Absolwentka ETI na Politechnice Lubelskiej oraz EWiP w Wyższej Szkole Humanitas. Jak na "wieczną studentkę" przystało, obecnie znajduje się w trakcie studiów podyplomowych, tym razem ASK na Politechnice Lubelskiej.
Interesuje się informatyką, ale nie są jej też obce światy Harry'ego Pottera, Ojca Chrzestnego i Sherlocka Holmes'a.Wolny czas wypełnia jazdą na rolkach oraz długimi spacerami - również rowerowymi.
Justyna Olik-Nowaczek – nauczyciel języka hiszpańskiego
Absolwentka filologii iberyjskiej (UMCS), ale swoje ślady zostawiła również na Uniwersytecie w Valladolid i Uniwersytecie Rey Juan Carlos w Madrycie.
Pasjonuje ją kultura krajów Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Centralnej i Południowej, a swoją wiedzą na ich temat chętnie dzieli się z innymi. Na szkolnych korytarzach Śródziemia można spotkać ją ubraną w stroje hiszpańskie czy latynoskie, zawsze w towarzystwie rekwizytów z różnych krajów i… alpak, które uwielbia. Mistrzyni barwnych prezentacji multimedialnych, niezrównana organizatorka niebanalnych wydarzeń, a to wszystko oczywiście w śródziemnomorskich klimatach. Siedem lat spędziła w Zespole Tańca Ludowego (UMCS), do którego często wraca. Podziwia kataloński folklor w sztuce Joana Miro, nieoczywistosci Pabla Picassa i biomorficzne eksperymenty architektoniczne Gaudiego.
Z panią Justyną uda się wszystko – zwiedzanie krajów hiszpańskojęzycznych, szaleństwa z alpakami, a może nawet i pogłaskanie (choćby tylko wirtualnie) komody-owcy ????
Agata Wilczak– nauczyciel języka hiszpańskiego
Absolwentka hispanistyki UMCS, pasjonatka języków obcych. W wolnym czasie zamienia się w psychologa na ścieżkach filozofii, stąd jej uwielbienie dla filmów psychologicznych. A żeby nie było tak bardzo poważnie, dla równowagi ogląda czarne komedie z "Rodziną Addamsów" na czele. Odpoczywa przy opowiadaniach Mariany Enriquez, koniecznie z kubkiem zielonej herbaty. Mówią o niej, że ma złote serce. No i uwielbia ploteczki (również śródziemnomorskie :)
Elina Toyos Kozub - nauczyciel języka hiszpańskiego
Absolwentka iberystyki i portugalistyki UMCS, pracę w zawodzie nauczyciela łączy z pasją poznawania obyczajów i kultur dalekich krajów. W wolnym czasie realizuje swoje upodobania artystyczne zbierając puzzle, rysując i malując - niekoniecznie w wodzie, choć ta też należy do licznych pasji pani Eliny.
Miłośniczka natury - zawsze innej i zawsze, niezależnie od pory roku, pięknej.
Berenika Dzwonkowska - nauczyciel języka hiszpańskiego
Absolwentka iberystyki UMCS. Pasjonatka języków obcych, mnemotechnik i efektywnej nauki. 
Wielbicielka kotów, felinoterapii i hiszpańskiego słowa "el gato".
Fabian Tryl – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie
Pracę doktorską z historii obronił w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wśród jego licznych zainteresowań nie dziwi więc obecność tych właśnie z historią związanych. Ale nie tylko. Mamy tu, obok historii starożytnej i naukowej historii stworzenia, fascynację fizyką i astronomią, geologią i psychologią społeczną, religią i ewolucją. Czas wolny pan Fabian wypełnia filmami (z „Gwiezdnymi wojnami” i „Dwunastoma gniewnymi ludźmi” na czele) oraz wędrówkami po górach i lasach przy nastrojowych dźwiękach ulubionej muzyki filmowej.
Mistrz ciętej riposty? – tak, to na pewno pan Fabian!
Mariusz Matlingiewicz – nauczyciel historii, edukacji dla bezpieczeństwa i podstaw przedsiębiorczości
Jest absolwentem historii (KUL) oraz studiów podyplomowych z zakresu podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie. Nauczyciel dyplomowany. Dzięki jego zaangażowaniu i pasji uczenia wielu uczniów zostaje laureatami konkursów historycznych i ogólnopolskich turniejów wiedzy o Unii Europejskiej. Z równie wielką pasją zgłębia tajemnice historii średniowiecza i czasów II wojny światowej. Nikt tak jak on nie potrafi opowiadać o klifach Kornwalii, fiordach Norwegii czy lasach Irlandii, od wielu lat bowiem zabiera uczniów na edukacyjne wyprawy. Jeśli więc marzy wam się niezwykła i niezapomniana podróż przez Anglię, Szkocję, Chorwację, Węgry czy Czechy, to najpiękniejsze wrażenia gwarantuje biuro podróży Matling-Travel
Sylwester Śmiech – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, opiekun szkolnego samorządu uczniowskiego

Mateusz Swacha - nauczyciel geografii
Absolwent geografii UMCS, który - jak na geografa przystało - wolny czas wypełnia podróżami, z których najwięcej przyjemności dostarczają mu zawsze piesze wędrówki po ulubionych Sudetach. Lubi też groźną literaturę spod znaku Stephena Kinga, filmowe opowieści w klimacie "Między słowami" i romantyczne spacery po odległych galaktykach.
Nauczyciel mocno zaangażowany - dzięki jego pasji uczenia na mapie świata uda ci się znaleźć nawet Atlantydę!
Patrycja Mikulska – nauczyciel filozofii
Absolwentka filozofii (KUL), studiowała też w Międzynarodowej Akademii Filozoficznej w Liechtensteinie. Jest pracownikiem Wydziału Filozofii KUL i redaktorem kwartalnika „Ethos”. Praca to jej pasja – zwłaszcza kiedy jako tłumacz dzieli się z innymi swoimi zamiłowaniami i znajomością języków obcych.
A kiedy nie pracuje, wtedy intensywnie słucha audiobooków (klasycznych kryminałów zwłaszcza), choć zdarza jej się również czytać w sposób tradycyjny.Wielbicielka opery i malarstwa, miłośniczka eksperymentów kulinarnych i ręcznie robionej biżuterii.Wzorem bohemy artystycznej pani Patrycja lubi spędzać życie w kawiarniach – pytanie tylko, czy… z białym królikiem?
Karol Rak - śródziemnomorski katecheta
Absolwent socjologii KUL oraz teologii na Akademii Katolickiej w Warszawie. 
Z pasją odkrywa obecność Pana Boga na górskich szczytach, w zacisznych dolinach, a przede wszystkim w każdym człowieku. Spotkać go można w zamkach i pałacach skrywających tajemnicze historie, choć jeszcze częściej w kościołach podczas uroczystych celebracji. Na rowerze przemierza okoliczne pola i łąki podziwiając niezwykłą urodę świata stworzonego przez Pana Boga. 


Alicja Stadnicka – nauczyciel wychowania fizycznego
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Nauczyciel dyplomowany i instruktor lekkiej atletyki. Jej uczniowie to wielokrotni zdobywcy mistrzowskich trofeów w ogólnopolskich zawodach sportowych.
Pani Alicja często przybywa między stronicami książek o rozwoju duchowym i osobistym. Ale zdarza jej się zawędrować także w inne miejsca, uwielbia bowiem podróże – te bliskie, po bezdrożach polskich wsi i miasteczek, gdzie czas się zatrzymał, a duch przeszłości ciągle żyje. Kocha również dalekie wyprawy, sięgające poza horyzont, i jeszcze dalsze – tam, gdzie można dotknąć zagadek wszechświata i innych galaktyk.
Nie są jej obce tajemnice świata nadprzyrodzonego, dlatego wszystko z nią jest fascynujące. I możliwe – również przekraczanie ograniczeń własnej wyobraźni.
Robert Wilk – nauczyciel wychowania fizycznego
Absolwent AWF w Krakowie i nauczyciel dyplomowany. Aktywnością fizyczną wypełnia zarówno pracę z uczniami, jak i czas wolny. Nie zabraknie tu na pewno rajdów pieszych i rowerowych, spływów kajakowych, kolarstwa szosowego i maratonów. Swoimi pasjami chętnie dzieli się z innymi. Do odkrywania uroków turystycznych zakątków (również zakątków Śródziemia) pan Robert serdecznie zaprasza wszystkich, którym bliska jest każda forma fizycznej aktywności.
Szkoła otwarta na świat
Dla rodziców
Godziny pracy sekretariatu:
8:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
35 1050 1953 1000 0023 3916 2204
Kontakt
Telefon: 81 532 06 37
E-mail: szkola@ihp.com.pl
ul. Kowalska 4
20-115 Lublin
Copyright © 2019 – 2022 All Rights Reserved
closemap-markerphonebarsangle-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram