tel./fax: (81) 532 06 37
ul. Kowalska 4, 20-115 Lublin
logo

Zarząd i Dyrekcja

Organem prowadzącym Liceum Śródziemnomorskie jest „Prosperidad” sp. z o.o.
Dyrektor
Andrzej Cywinski – dyrektor Śródziemnomorskiego Liceum Ogólnokształcącego, nauczyciel matematyki, informatyki i techniki
Z wykształcenia inżynier, nauczyciel z zamiłowania. Wieloletni dyrektor Gimnazjum im. Wincentego Pola, obecnie także dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz Żłobka-Akademia Malucha w Radawczyku Drugim.

Nauczyciel dyplomowany z 25-letnim stażem, egzaminator i ekspert na ścieżce awansu zawodowego. Koordynator licznych projektów wymian młodzieżowych, pomysłodawca projektów EFS, realizator projektów krajowych i międzynarodowych.

Jego pedagogiczny talent, zdolności menadżerskie i organizatorskie zostały docenione wieloma nagrodami MEN i Kuratora Oświaty. Swoimi działaniami i sukcesami dzielił się z innymi jako gość radiowych audycji i bohater artykułów prasowych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

Swój czas oddaje tym, którzy poszukują wiedzy, nauki i autorytetów, wielokrotnie inspirując młodych ludzi (u których niezwykle ceni wierność własnym przekonaniom) do podejmowania twórczych i niebanalnych wyzwań.
W chwilach wolnych od pracy (gdy już się zdarza) wędruje po górach, spaceruje po nadmorskich plażach. Zimą przyjaźni się z nartami, latem rowerem pokonuje dziesiątki kilometrów. Szczególną miłością darzy kolarstwo, a pasję do tego sportu zaszczepił swoim dzieciom i wielu młodym ludziom.

Bywa, że zagląda do Piwnicy pod Baranami, uwielbia filozofię i psychologię, a czasem cytuje Hamleta. Choć trzeba przyznać, że w przypadku pana Dyrektora odpowiedź na słynne pytanie zdecydowanie brzmi: Być.
Wicedyrektor
Marta Kamińska - wicedyrektor szkoły, nauczyciel matematyki
Absolwentka matematyki UMCS, filologii polskiej UMCS oraz terapii pedagogicznej IBE w Warszawie. 
Pasjonatka matematycznych łamigłówek, zagadek kryminalnych i komediowych historii filmowych. 
Zawodowo entuzjastyczna wielbicielka pracy z młodzieżą, prywatnie wędrowniczka po leśnych przestrzeniach. Miłośniczka kotów, zwłaszcza trzech: Rysi, Misi i Rudziki.
Zawsze uśmiechnięta, choć wiecznie w niedoczasie. Ale jak na Panią Dyrektor przystało - rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda trzeba krótką chwilę poczekać :)
Wicedyrektor
Justyna Olik-Nowaczek – wicedyrektor szkoły, nauczyciel języka hiszpańskiego
Absolwentka filologii iberyjskiej (UMCS), ale swoje ślady zostawiła również na Uniwersytecie w Valladolid i Uniwersytecie Rey Juan Carlos w Madrycie.

Pasjonuje ją kultura krajów Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Centralnej i Południowej, a swoją wiedzą na ich temat chętnie dzieli się z innymi. Na szkolnych korytarzach Śródziemia można spotkać ją ubraną w stroje hiszpańskie czy latynoskie, zawsze w towarzystwie rekwizytów z różnych krajów i… alpak, które uwielbia. Mistrzyni barwnych prezentacji multimedialnych, niezrównana organizatorka niebanalnych wydarzeń, a to wszystko oczywiście w śródziemnomorskich klimatach. Siedem lat spędziła w Zespole Tańca Ludowego (UMCS), do którego często wraca. Podziwia kataloński folklor w sztuce Joana Miro, nieoczywistosci Pabla Picassa i biomorficzne eksperymenty architektoniczne Gaudiego. Z panią Justyną uda się wszystko – zwiedzanie krajów hiszpańskojęzycznych, szaleństwa z alpakami, a może nawet i pogłaskanie (choćby tylko wirtualnie) komody-owcy ????
Szkoła otwarta na świat
Dla rodziców
Godziny pracy sekretariatu:
8:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
35 1050 1953 1000 0023 3916 2204
Kontakt
Telefon: 81 532 06 37
E-mail: szkola@ihp.com.pl
ul. Kowalska 4
20-115 Lublin
Copyright © 2019 – 2022 All Rights Reserved
closemap-markerphonebarsangle-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram